Ginekolog anna prusak

Multilan ActiveZobacz naszą stronę www

Kolposkop jest ważne urządzenie w sztuki ginekologa, dlatego przed jego zakupem należy wykonać fachowy rekonesans. Przy tworzeniu wyboru urządzenia optycznego tego gatunku, należy zwrócić opinię na układ czynników, z których koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy jednak mieć, iż zbyt niska cena kolposkopu może oznaczać niską jakość wykonania, co oddaje się negatywnie na grupy obrazu, niestabilności pantografu oraz braku oprogramowania zezwalającego na prostą ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna stanowić newralgiczne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to tak parametry układu optycznego są najszersze uznanie. Warto zająć się miejscem pracy soczewek z określonego rodzaju kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny jest kilka trybów przybliżania, a również jako szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu jest dodatkowo niezwykle istotnym elementem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, jednak i wyraźny ruch w wszystkiej dziedzinie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu i wykorzystanie adekwatnej klasy siłowników pneumatycznych to inne ważne właściwości dobrego sprzętu.

Jeśli idzie o lampę kolposkopu, to typowe żarówki stawały się już anachroniczne, lecz nadal ważna jest duża dużo światła także ofertę jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED mają mniejsze wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i eliminuje niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim zasadniczym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest natomiast ergonomia wyrobu, albowiem ze powodu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego winnym być podawane jednorącz.